Invisalign nedir?

Invisalign Provider

Invisalign tedavisi, ortodonti tedavisinin popüler yöntemlerindendir. Günümüzde telsiz ortodonti veya şeffaf diş teli olarak bilinen Invisalign tedavisi, yetişkin hastalar için braketlere alternatif olarak kullanılan hareketli ortodontik tedavi yöntemidir.

Invisalign Sisteminin her bir yenilikçi özelliği hak ettiğiniz gülümsemeyi ortaya çıkarmak için tasarlanmıştır. Bu yüzden milyonlarca insan hayatlarını çıkarılabilir, neredeyse görünmez alignerlarımızla değiştirdiler. 

Dişlerinizi azar azar hareket ettirmek için özel yapılmıştır, her bir küçük hareket sizi nazikçe, etkili ve hassas biçimde bir sonraki halinize bir adım daha yaklaştırır.  


Invisalign Provider

Invisalign nedir?

Invisalign, eğri, çapraşık ya da aralık dişler gibi pek çok ortodontik problemin tedavisinde etkili olur. Aynı zamanda berrak, çıkartılabilir ve rahat olduğu için günlük hayatınızı etkilemez.

Tedaviniz neredeyse görünmezdir, neredeyse hiç kimse Invisalign kullanmakta olduğunuzu fark etmez. Tedavinin sonrasında olduğu kadar tedavi süresince de daha çok gülebilirsiniz ve Invisalign alignerlarını çıkartabildiğiniz için istediğinizi yiyip içebilirsiniz. Bir araştırma tedavi sırasında da Invisalign’ın ağız hijyeniniz için daha iyi olduğunu göstermektedir. Metal ya da keskin kenar içermediğinden, Invisalign kullanmak konforludur ve alerjiye neden olmaz.

Şimdiye kadar Invisalign ile 2.000.000‘dan fazla hasta tedavi edildi.

Invisalign Sistemi işini sessizce yaptığından, hayat normal seyrinde devam edebilir. Yalnızca Invisalign alignerlar tam olarak diş eti hattınıza göre işlenmiştir. Böylelikle tavsiye edilen günlük 22 saat boyunca alignerlarınızı rahatsızlık duymadan rahatça takabilirsiniz; yani siz hareket etmeseniz de dişleriniz hareket edecektir.

Şeffaf Invisalign alignerlar çıkarılabilirdir; bu sayede dişlerinizi fırçalamak ve diş ipi kullanmaktan istediğinizi yemeye kadar normalde yaptığınız her şeyi yapmaya devam edebilirsiniz. Neredeyse görünmez oldukları için de insanların alignerlardan ziyade değişen gülümsemenizi fark etme ihtimali daha yüksektir. 

Invisalign ile Diş Teli Arasındaki Farklar

  1. Invisalign tamamen görünmezdir. Diş Teli tamamen görünür haldedir.
  2. Invisalign’ı istediğiniz zaman çıkarıp takabilirsiniz. Diş Telini tedavi bitene kadar çıkarıp takamazsınız.
  3. Invisalign ile erik,elma vb. tüm yasaklı gıdaları tüketebilirsiniz. Diş Teli ile erik,elma vb. yasaklı gıdaları tüketemezsiniz
  4. Invisalign ile dişlerinizde hiçbir kötü görüntü olmaz. Diş Teli ile dişlerinizde hoş olmayan görüntü oluşur.
  5. Invisalign ile dişlerinizin bitmiş halini tedavi başında görebilirsiniz. Diş Teli ile dişlerinizin bitmiş halini tedavi başında göremezsiniz.